Bezpłatne szkolenia cyfrowe

W dobie powszechnego dostępu do sieci Internetu, chętnie korzystamy z korzyści płynących z jego użytkowania. Działamy w nim zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej, wykorzystując udostępnione usługi i funkcjonalności. A jest ich coraz więcej, ponieważ oprócz rozwoju strefy rozrywkowej, bardzo dynamicznie rozwija się też grupa usług elektronicznych administracji publicznej. Wdrażane ułatwienia umożliwiają pozyskiwanie wiedzy oraz efektywną realizację zadań zawodowych przy oszczędności czasu, dostępie do aktualnych informacji.
Jednak aby bezpiecznie korzystać z nowoczesnych rozwiązań, ważne jest by robić to w sposób świadomy istniejących zagrożeń, unikając ryzyka utraty danych, tożsamości lub finansów.

Departament Społeczeństwa Informacyjnego UMWP przygotował bezpłatne szkolenie „E-usługi i bezpieczeństwo w Internecie”, które obejmuje zagadnienia dotyczące:

·         skutecznego wykorzystywania danych z obszaru administracji publicznej,

·         realizacji spraw osobistych i zawodowych drogą elektroniczną,

·         wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z usług elektronicznych i cyfrowego podpisywania dokumentów,

·         wiedzy na temat zagrożeń związanych z udostępnianiem danych w Internecie i skutecznego ich unikania,

·         sposobów bezpiecznego przetwarzania danych,

·         ochrony danych osobowych swoich, współpracowników i klientów instytucji,

·         zgodnego z prawem udostępniania danych.

 Podczas zajęć szczególny nacisk zostanie położony na:

·         omówienie zasad bezpiecznej pracy w Internecie, w tym zabezpieczenie danych oraz posiadanych haseł,

·         sposoby unikania zagrożeń związanych z atakami hackerskimi,

·         zapewnienie bezpieczeństwa własnych działań w sieci, zarówno w pracy na komputerze, jak i w domu, na smartfonie.

Zaprezentowane zostaną też przykłady nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa i ich konsekwencje, a zajęcia zostaną uzupełnione dużą dawną konkretnych ćwiczeń i przykładów.

W nawiązaniu do powyższego, Departament Społeczeństwa Informacyjnego UMWP serdecznie zaprasza do udziału.

Szkolenie jest okazją do podniesienia kwalifikacji zawodowych, ponieważ na jego zakończenie będą mieli oni możliwość pobrania odpowiedniego certyfikatu.

Wierząc, iż wiedza zaproponowana podczas szkolenia przysłuży się w życiu każdego człowieka, prosimy również o rozpowszechnienie informacji o bezpłatnych szkoleniach wśród instytucji współpracujących oraz znajomych osób.

Informacje organizacyjne:

  1. Czas trwania szkolenia, to 8 godzin lekcyjnych, (2×4 godziny lekc.).
  2. Udział w kursie jest bezpłatny.
  3. Szkolenie prowadzone jest online przez trenerów firmy Open Education Group. Można w nim uczestniczyć bezpośrednio ze swojego stanowiska pracy.
  4. Kurs kończy się uzyskaniem certyfikatu.
  5. Wraz z wykonawcą szkoleń proponujemy Państwu następujące terminy szkolenia „E-usługi publiczne i bezpieczeństwo w Internecie”:

12-13 lipca w godzinach 11:30-14:45

15-16 lipca w godzinach 12:00-15:15

19-20 lipca w godzinach 8:00-11:15

19-20 lipca w godzinach 11:30-14:45

W razie potrzeby, zaproponujemy inne.

Maksymalna liczba uczestników w każdej edycji – 15 osób w grupie, niemniej jednak w przypadku dużego zainteresowania – możliwe będzie zorganizowanie kolejnych edycji.

Informacje i zapisy:
bezpośrednio u realizatora szkoleń: 85 869 11 69, 888 274 154, cyfrowepodlaskie@openeducation.pl
przez stronę internetową: https://cyfrowepodlaskie.wrotapodlasia.pl/.

Uwaga! Podczas rejestracji przez stronę internetową, w polu dodatkowe informacje, prosimy wprowadzić numer wybranej edycji szkolenia, np. .

Zachęcamy także do udziału w szkoleniach Social Media i Podstawy obsługi komputera i Internetu. Opis ww. szkoleń znajduje się na stronie https://cyfrowepodlaskie.wrotapodlasia.pl/mod/page/view.php?id=59

  • Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu „Social media” powinny zapisywać się przez formularz rejestracyjny, wybierając dogodny dla siebie zakres czasowy szkolenia. Zostaną „dodane” do otwartej grupy uczestników
  • Jeśli chodzi o szkolenia z Podstaw obsługi komputera, gdy tylko pojawi się możliwość organizacji grupowych szkoleń stacjonarnych, skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów organizacyjnych.

W przypadku ewentualnych pytań prosimy o kontakt:

  • Beata Świsłocka: 85 66 54 179 lub Bożena Ignatowska : 85 66 54 459, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

lub

  • Diana Miklaszewska, Open Education Group, bezpośredni organizator szkoleń: 888 274 154
Close Menu
Facebook